Ekonomi

Türkiye Finans’tan Ülke Ekonomisine 100 Milyon Dolarlık Ek Kaynak

Türkiye Finans, ülke ekonomisine sağladığı finansal desteği artırmaya devam ediyor. Üçüncü çeyreğin prestijiyle ekonomiye nakdi ve gayrinakdi fonlarla yaklaşık 100 milyar lira katkı sağlayan kurum, Suudi Exim Bank ile finansman anlaşması imzalayacak ve üretim yapan Türk firmalarına uygun koşullarda murabaha finansmanı sağlayacak. ve Suudi Arabistan ile ihracat.

Anlaşma çerçevesinde Türkiye Finans, 2023 yılında 100 milyon ABD doları finansman desteği sağlamayı hedefliyor.

Yılın üçüncü çeyreğinin prestijiyle ülke ekonomisine sağladığı katkıyı nakdi ve gayrinakdi fonlarla yaklaşık 100 milyar TL’ye yükselterek üretim ve ticarete devam eden Türkiye Finans, Suudi Exim Bank ile finansman anlaşması yaptı. Taraflar, anlaşmayı Türkiye-Suudi Arabistan İş ve Yatırım Forumu’nda düzenlenen törenle imzaladı. Türkiye Finans’ın bronz sponsoru olan foruma DEİK ev sahipliği yaptı.

Anlaşma çerçevesinde, 2023 yılında 100 milyon ABD doları finansman tabanı sağlamayı hedefleyen Türkiye Finans Suudi Arabistan’dan ham petrol dışında ürün/hammadde ithal eden Türk firmalarının murabaha finansmanı sağlayarak satın aldıkları mal bedellerini karşılayacaktır. Söz konusu finansman kaynağı, Türk şirketlerinin işletme sermayesi ihtiyaçlarını uygun koşullarda karşılamalarına temel teşkil edecektir.

konu hakkında görüş bildiren Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akgün “Türkiye Finans olarak iştirak finansman sisteminin temelinde yer alan üretimi, ticareti ve ihracatı destekleme önceliğimize hız kesmeden devam ediyoruz. Bu bakış açısıyla ülke ekonomisine sunduğumuz finansman tabanını istikrarlı bir şekilde artırıyoruz. Üçüncü çeyreğin verdiği prestij ile nakdi ve gayri nakdi kaynaklarla ülke ekonomisine katkımızı 100 milyar liraya yaklaştırarak faaliyetlerimize devam ettik. Amacımız üretim ve ticaretle uğraşan firmaların finansman ve nakit yönetimi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktır. Başta ihracat ve ithalat yapan, üretim ve ticaret yapan müşterilerimizin finansman ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayabilmek için uygun maliyetli finansman seçenekleri ve kaynakları bulmak için çalışıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu