Yaşam

İsmet Özel, Alev Alatlı ve İbrahim Kalın yan yana: Belediyeye maliyeti 11 milyon lira

AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in görev yaptığı “Sanat Organizasyonları Hizmet Alımı” ihalesini 19 Ekim’de düzenledi. İhaleye sadece belediyenin iştiraki Erzurum Kültür Turizm Eğitim Reklam ve Sanat Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi teklif verdi. Belediyenin yaklaşık 12 milyon 60 bin TL maliyet hesapladığı proje için;

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile belediyenin katılımı arasında 7 Kasım’da sözleşme imzalandı. Sözleşme bedelinin 11 milyon 990 bin TL olduğu bildirildi. İhale kapsamında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın 2023-2024 döneminde düzenleyeceği etkinlikler için ihtiyaç duyulan hizmetlerin sağlanacağı kaydedildi.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan teknik şartnameye göre 2023-2024 döneminde Erzurum Merkez’de 170, ilçelerde 60 olmak üzere toplam 230 tiyatro gösterisi gerçekleştirilecek. Tiyatroların 130’u yetişkinlere, 100’ü çocuklara yönelik olacak. Belediye, “Erzurum dışındaki vatandaşlarla teması güçlendirmek” amacıyla 100 müzik konseri düzenleyecek.

HÜKÜMETE YAKIN YAZARLAR KİMLERDİR?

İhale kapsamında belediye, lise ve üniversite öğrencilerinin hükümete yakın olduğu bilinen yazar ve akademisyenlerle buluşmasını istedi. Yüklenici, belediyenin hazırladığı listede Yeni Şafak yazarları Taha Kılınç, Alev Alatlı, Kemal Sayar, Lütfi Sunar ve Cihangir İşbilir ile anlaşmaya varmaya çalışacak. Öte yandan belediye, öğrencilere İbrahim Kalın, Nuri Pakdil, İsmet Özel ve Sezai Karakoç gibi isimlerin kitaplarını dağıtacak. Dağıtılacak kitap sayısı 30 bine ulaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu